سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
یکشنبه, ۰۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۲۲ ۲۷
چچ
انجام بیش از 14 هزار بازرسی در قالب گشت‌های مشترک

طی مردادماه سال جاری انجام شد ؛

انجام بیش از 14 هزار بازرسی در قالب گشت‌های مشترک

طبق جمع‌بندی گزارش عملکرد سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و اتاق‌های اصناف سراسر کشور ، طی مرداد ماه سال جاری ، تعداد 14456 مورد بازرسی در قالب گشت مشترک و به منظور اثربخشی بیشتر اقدامات نظارتی و نیل به نتیجه مؤثر و بهنگام در فرآیند کنترل بازار، انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ در راستای این گشت های مشترک بازرسی که با همراهی دیگر دستگاههای ذیصلاح از جمله سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه ها از جمله وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف و اتحادیه ها و... انجام گردید ، تعداد 4 هزار و 799 فقره پرونده تخلفاتی به ارزش تقریبی 412 میلیارد و 557 هزار ریال تشکیل و جهت رسیدگی و صدور رای به ادارات کل تعزیرات حکومتی سراسر کشور ارسال شده است.
همچنین،گزارشات مذکور نشانگر آن است که از ابتدای سال جاری تاکنون ، 75 هزار و 745 مورد گشت مشترک بازرسی برگزار شده که منجر به تشکیل 25 هزار و 556 پرونده تخلف شده است.
براساس این گزارش؛ ارزش ریالی این تعداد پرونده کشف شده، 5 میلیارد و 821 میلیون و 341 هزار ریال نیز جریمه برآورد شده است.
لازم بذکر است ؛ برابر تجارب حاصل از کنترل و نظارت بر بازار ، اعمال نظارت بر بازار در قالب گشت مشترک و با همکاری همه دستگاه های ذیربط، نهایتاً موجب تسریع بررسی، پیگیری و حسب مورد اقدام قانونی بازدارنده و مؤثر در خصوص تخلفات احرازی در محل با صرف کمترین زمان و حذف رویه های اداری و بعضاً اطاله رسیدگی می شود لذا این موضوع به لحاظ نقش تأثیرگذار آن در کنترل بازار، در همکاری با دستگاه های مرتبط همواره مدنظر این سازمان قرار داده شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.320129871368
Query time: 9.6225657463074