سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
چهارشنبه, ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ۲۹
چچ
بازدید میدانی از روند تأمین و توزیع اقلام اساسی

بازدید میدانی از روند تأمین و توزیع اقلام اساسی

در راستای تعامل هر چه بیشتر دستگاههای اجرایی و نظارتی استان در خصوص تداوم روند تأمین ، توزیع و نظارت بر اقلام اساسی بویژه سیمان بازدید میدانی از فعالین این بخش با حضور مدیران کل بازرسی استان آذربایجان شرقی و رییس منطقه 5 سازمان بازرسی کل کشور ، تعزیرات حکومتی و معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی ، یوسف پایدار با تأکید بر تداوم اقدامات نظارتی و پایش واحدهای تولیدی و توزیعی سیمان به صورت میدانی و سیستمی ، گفت : به منظور تعامل هرچه بهتر و هم افزایی دستگاههای اجرایی و نظارتی در تأمین مایحتاج عمومی شهروندان و همچنین نظارت بر روند عرضه در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، تمهیدات لازم پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه براساس دستورالعمل های ابلاغی ثبت اطلاعات خرید و فروش سیمان در سامانه جامع تجارت الزامی است ، ادامه داد : عدم ثبت آمار ورودی و خروجی سیمان توسط واحدهای تولیدی و توزیعی ، تخلف بوده و به عنوان عرضه خارج از شبکه محسوب و با متخلفین بدون کوچکترین اغماض برخورد خواهد شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به بخشی از اقدامات مجموعه نظارتی صمت استان در رصد و پایش سیستمی روند تأمین، توزیع و نظارت بر سیمان در منطقه ، افزود : در چهار ماهه نخست سال جاری یک هزار و700 مورد بازرسی از واحدهای فروش و توزیع سیمان انجام شده و 190 فقره پرونده تشکیل و به مراجع رسیدگی کننده ارجاع شده است.

وی تصریح کرد : تاکنون 540 واحد از فعالین این بخش در سامانه جامع انبار و 200 واحد نیز در سامانه جامع تجارت ثبت نام نموده اند.

گفتنی است در جریان بازدید میدانی از عرضه کنندگان سیمان که مدیران کل بازرسی ، تعزیرات حکومتی ، معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان ، نمایندگان اتحادیه و پلیس امنیت استان حضور داشتند، برای ۳ واحد متخلف پرونده تخلفاتی تشکیل شد.

همزمان با این بازدید کارشناسان اداره بازرسی کل و صمت استان از انبارها و مراکز توزیع اقلام اساسی نظیر مواد غذایی و اقلام بهداشتی و سلامت محور بازدید داشتند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.4115425745646
Query time: 2.6987519264221