سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
چهارشنبه, ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ۲۶
چچ
کشف 2 انبار بزرگ احتکار کالا در مهاباد

رییس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان مهاباد

کشف 2 انبار بزرگ احتکار کالا در مهاباد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد اظهار کرد: در راستای بازرسی و نظارت بر انبار های شهرستان 2 انبار بزرگ که اقدام به احتکار کالا کرده بودند کشف و ضبط و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی؛ محمد جهین گفت: در راستای بازرسی و نظارت بر انبار های شهرستان 2 انبار بزرگ که اقدام به احتکار کالا کرده بودند کشف و ضبط و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع گردید.

وی تصریح کرد: در یکی از انبارهای کشف شده 26 دستگاه انواع خودرو تولید داخل احتکار شده بود که پس از تشکیل پرونده تخلف احتکار به ارزش بیش از 39 میلیارد و 888 میلیون ریال جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذصلاح ارجاع شد.

جهین عنوان کرد: در یکی دیگر از انبارهای کشف شده بیش از 100 هزار لیتر انواع روغن موتور و روان کننده های مورد مصرف در خودرو کشف و پرونده تخلف احتکار به ارزش بیش از 21 میلیارد و 826 میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی جهت صدور حکم ارسال شد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد همچنین اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه از واحدهای صنفی و غیر صنفی شهرستان مهاباد در راستای نظارت بر عملکرد این واحدها 4 هزار و 395 مورد بازرسی به عمل آمده است.

وی افزود: در بازرسی های انجام شده از واحدهای صنفی، غیر صنفی و واحدهای پخت نان 413 فقره پرونده تخلفات صنفی به ارزش بیش از 66 میلیارد و 180 میلیون ریال شد که جهت رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارجاع گردید.

جهین افزود: طی 4 ماهه نخست سال جاری 202 مورد شکایت و گزارش مردمی از طریق سامانه شبانه روزی 124 یا با مراجعه حضوری به ستاد خبری این اداره واصل شده است که پس از پیگیری و رسیدگی این موارد 67 مورد تخلف و 135 مورد غیر متخلف شناخته شد.

رییس اداره صمت مهاباد تأکید کرد: همشهریان عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی را از سوی واحدهای صنفی و غیر صنفی را از طریق سامانه شبانه روزی 124 ستاد خبری یا با مراجعه حضوری و کتبی با ما در میان بگذارند تا در اسرع وقت مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 3.76913134257
Query time: 2.7086408933004