سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سه شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۴۵ ۴
چچ
ضرورت حمایت از اصناف در تعطیلات کرونایی

معاون سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمان:

ضرورت حمایت از اصناف در تعطیلات کرونایی

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان این‌ که محدودیت‌های کرونایی و تعطیلات مشکلات فراوانی برای اصناف ایجاد کرده است، گفت: «بومی‌سازی قوانین و مقررات می‌تواند کمک موثری باشد و لازم است بتوانیم در ستاد استانی کرونا تصمیمی بگیریم که نیازمند تائیدیه از مرکز نباشد و با اختیارات استاندار و دستگاه‌های مربوطه تصمیم‌گیری شود تا از اصناف حمایت شود

معاون سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمان:

تصمیم‌گیری درباره محدودیت‌ها به ستاد استانی کرونا تفویض شود

ضرورت حمایت از اصناف در تعطیلات کرونایی

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان این‌که محدودیت‌های کرونایی و تعطیلات مشکلات فراوانی برای اصناف ایجاد کرده است، گفت: «بومی‌سازی قوانین و مقررات می‌تواند کمک موثری باشد و لازم است بتوانیم در ستاد استانی کرونا تصمیمی بگیریم که نیازمند تائیدیه از مرکز نباشد و با اختیارات استاندار و دستگاه‌های مربوطه تصمیم‌گیری شود تا از اصناف حمایت شود
وی تاکید کرد: «خواستار تفویض اختیارات به ستادهای استانی مدیریت کرونا هستیم تا بتوانیم از اصناف حمایت کنیم زیرا در استان‌ها ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای حمایت از اصناف استفاده کنیم».
محمدرضا قوام درباره‌ی فعالیت اصناف در ایام شیوع کرونا اظهار کرد: «تعطیلی اصناف به واسطه‌ی رنگ‌بندی‌های وضعیت کرونایی موجب شد خیل عظیمی از واحدهای صنفی تعطیل شود که این بحث تا زمان تداوم وضعیت قرمز ادامه دارد».
وی افزود: «به دلیل شرایط پیش آمده، اصناف درگیر مشکلات فراوانی در مسائل بانکی، مالیات و بیمه‌ای هستند و دولت و ما مسئولان باید تمهیدات لازم را در زمینه‌های حمایتی داشته باشیم تا ضرری که متوجه اصناف شده، جبران شود».
قوام اضافه کرد: «امیدواریم با توجه به سیاست‌های کلان کشور و سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، بسته‌های حمایتی را در سال جدید برای اصناف داشته باشیم».
وی ادامه داد: «در سال گذشته بیش از 80 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 12 درصد به اصناف استان کرمان پرداخت شده که برای تسهیلات کمتر از 16 میلیون تومان نیاز به ضامن نبود و امیدواریم در سال جدید بسته‌های حمایتی در زمینه‌ی پرداخت تسهیلات یا حمایت‌های دیگر ازجمله معافیت‌های مالیاتی یا بیمه برای اصناف ابلاغ شود».
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: «اصناف در سال گذشته همکاری بسیار خوبی با ستاد کرونا داشتند و اصناف کرمان جزو بهترین‌ها در کشور بودند».
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: «بومی‌سازی قوانین و مقررات می‌تواند کمک موثری باشد و لازم است بتوانیم در ستاد استانی کرونا تصمیمی بگیریم که نیازمند تائیدیه از مرکز نباشد و با اختیارات استاندار و دستگاه‌های مربوطه تصمیم‌گیری شود تا از اصناف حمایت شود.».
قوام بیان کرد: «خواستار تفویض اختیارات به ستادهای استانی مدیریت کرونا هستیم تا بتوانیم از اصناف حمایت کنیم زیرا در استان‌ها ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای حمایت از اصناف استفاده کنیم».
وی ادامه داد: «بسیاری از مشکلات در زمینه‌ی پرداخت تسهیلات در استان کرمان با استفاده از منابع شرکت‌های بزرگ قابل حل است».
معاون سازمان صمت استان کرمان در پایان اظهار کرد: «باید همه برای قطع زنجیره‌ی انتقال کرونا همکاری کنیم و امیدواریم با تغییر وضعیت و کاهش بیماری اصناف بتوانند به زودی فعالیت خود را از سر بگیرند».

آدرس کوتاه شده: