سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۰۷ ۴۱
چچ
سهمیه جدیدی از کالاهای اساسی به خراسان رضوی اختصاص یافت

سهمیه جدیدی از کالاهای اساسی به خراسان رضوی اختصاص یافت

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی پس از نشست کارگروه تنظیم بازار استان از اختصاص سهمیه ویژه روغن، شکر خام و شکر سفید به استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، علی غفوری مقدم پس از نشست کارگروه تنظیم بازار استان که به ریاست استاندار خراسان رضوی و با حضور معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد اظهار کرد : سهمیه جدیدی از روغن، شکر، گوشت مرغ و گوساله منجمد به استان اختصاص یافته است که طی هفته های آتی جذب می شود.

وی افزود : در این جلسه جناب آقای قبادی ضمن تشکر از اقدامات استان در حوزه تنظیم بازار، عملکرد کارگروه تنظیم بازار استان را مثبت و مطلوب ارزیابی کرد.

معاون سازمان صمت استان ادامه داد: در این جلسه گزارشی از اقدامات استان در تنظیم بازار ارائه شد و مسائل، مشکلات و در خواستهای بخش خصوصی و واحدهای تولیدی در زمینه تامین روغن، شکر، گندم و آرد مطرح گردید و معاون امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی درخواستهای استان در زمینه کالاهای اساسی را مطرح نمود.

غفوری مقدم خاطرنشان کرد: معاون وزیر صمت ضمن پذیرش درخواست های استان مبنی بر تجدید نظر در سهم استان از کالای اساسی بر تامین شکر مورد نیاز صنف و صنعت استان تاکید کرد و مقرر شد از محل 200هزار تن برنامه توزیع جدیدکشوری، این نیاز بدون هیچگونه محدودیتی تامین شود.

وی اضافه کرد: همچنین در خصوص تامین روغن مورد نیاز استان، مقرر شد حداقل 6 هزارتن از سهم ماهانه استان از محل کارخانجات استان تامین و این میزان هرماه 20 درصد افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در ارتباط با تامین صد هزار تن شکرخام برای کارخانجات قند استان، استفاده از ظرفیت واحدها و افراد توانمند برای واردات شکر خام مورد تاکید قرار گرفت.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی در ادامه گفت: درخواست استان برای جایگزینی سهمیه برنج استان از محل پاکستانی یا هندی به جای تایلندی مورد موافقت قرار گرفت.

غفوری مقدم افزود:در خصوص ورود موقت گندم برای بکارگیری ظرفیت خالی کارخانجات آرد استان قول پیگیری موضوع از طریق گمرک کشور داده شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.700936794281
Query time: 9.9797279040019