سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
شنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۰۳ ۴۶
چچ
رشد ۲۰درصدی در صنعت لاستیک/تامین بخش عمده ای از نیاز های داخلی درصنعت تایر

معاون امور صنایع وزارت صمت در جریان بازدید از زیر ساخت های تعدادی از صنایع استان تهران اعلام کرد:

رشد ۲۰درصدی در صنعت لاستیک/تامین بخش عمده ای از نیاز های داخلی درصنعت تایر

معاون امور صنایع وزارت صمت ضمن بازدید از تعدادی از زیرساخت های تولیدی صنایع مهم استان تهران از نزدیک در جریان چالش‌های های پیش روی صنعتگران کشورمان در حوزه صنعت لاستیک،لوازم خانگی،دانش بنیان و...قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در جریان بازدید از واحد تولید کننده انواع تایر و تیوب دوچرخه ای که بیش از هزار و ۲۰۰ اشتغال ایجاد کرده است، با اشاره به توسعه صنعت تایر طی سال های اخیر از رشد،۲۰درصدی در این صنعت خبرداد و گفت: زنجیره ارزش در صنعت تایر با تلاش صنعتگران کشورمان تکمیل شده وخوشبختانه در این صنعت ظرفیت های خوبی ایجاد شده است که بخش عمده ای از نیاز داخل را پوشش می دهد.

وی در ادامه ضمن بازدید از ظرفیت های صنعتی، واحد تولید کننده انواع تایر از نزدیک در جریان برنامه‌های توسعه این واحد در سال جاری قرار گرفت.

گفتنی است شرکت ایران یاسا با اشتغالزایی هزارو ۲۰۰نفری دارای 280 نوع محصول در حوزه صنعت لاستیک می باشد که از این تعداد 70 % مربوط به تایر، 25 % مربوط به تیوب و %5 مربوط به شیلنگ است.

نکته قابل ذکر آنکه این شرکت تنها تولید کننده شیلنگ گاز استاندارد در کشور است.

این واحد در راستای گسترش ظرفیتهای تولیدی و دستیابی به بازار محصولات جدید، اجرای طرح توسعه تایرهای نسل دوم موتورسیکلت)تیوبلس( را در سال 1399 برای اولین بار در کشور با ظرفیت اسمی 1639 تن در دستور کار خود قرار داد.

در فاز اول اجرای این پروژه، 65 نوع محصول تایر موتوری تیوبلس در برنامه تولید قرار گرفته و در حال حاضر %95 از سهم بازار تولید کشور در این گروه محصول توسط این مجموعه تولید می شود.

همچنین در برنامه سال 1400 نیز پروژه تولید تایرهای رادیال موتوری)برای نخستین بار در کشور( پیش بینی و نمونه های اولیه آن نیز تولید شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.449015299479
Query time: 9.7459804217021