سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۳۶ ۱۱
چچ
۷۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز در مشهد کشف شد

۷۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز در مشهد کشف شد

کارشناس مسئول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۷۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز به ارزش ۳۰ میلیارد ریال از یک واحد تولیدی در محور غرب مشهد کشف و ضبط شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی، بخشعلی بیاتی قله زو اظهار کرد: به دنبال رسیدگی به گزارشات مردمی ستاد خبری این سازمان( تلفن 124) ، در گشت مشترک معاونت بازرسی و نظارت سازمان صمت به همراه اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی و حراست شرکت توزیع نیروی برق مشهد بعد از هماهنگی قضایی با جانشین دادگاه عمومی و انقلاب این شهر، این میزان دستگاه ماینر غیرمجاز در بازرسی از یکی از واحدهای تولیدی کشف شد.

وی افزود : واحد تولیدی مزبور اقدام به اخذ پروانه بهره برداری برای استفاده از دستگاههای استخراج ارز دیجیتال نکرده بود لذا ۷۶ دستگاه مزبور ضبط و به سازمان اموال تملیکی انتقال یافت و پرونده تنظیم شده برای آن نیز به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

کارشناس مسئول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز از یک کارگاه چوب بری و ۱۵۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال از یک واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی اطراف مشهد کشف و ضبط شده بود.

منبع:
آدرس کوتاه شده: