سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۳۲ ۱۰
چچ
توزیع بیش از 14 هزار تن کالای اساسی برای تنظیم بازار ماه رمضان

توزیع بیش از 14 هزار تن کالای اساسی برای تنظیم بازار ماه رمضان

معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از توزیع 14 هزار و 210 تن کالای اساسی و مایحتاج ضروری مردم در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان رضوی، علی غفوری مقدم اظهار داشت : با توجه به افزایش تقاضای برخی اقلام کالایی در ماه مبارک رمضان، وزارت صمت طرح ویژه‌ای را تحت عنوان تنظیم بازار ماه مبارک رمضان تدوین کرده و به استان‌ها ابلاغ نموده است.

وی افزود : بر اساس جدول ابلاغ شده، ‌2هزارو 300 تن برنج، ‌ 2هزارتن شکر با قیمت سال گذشته، ‌٢١٠ تن گوشت قرمز منجمد، ‌٩٧٠٠ تن سهمیه روغن به خراسان رضوی ویژه ماه مبارک رمضان اختصاص داده شده است.

وی خاطر نشان کرد: هنوز از سهمیه اسفند ماه دو نوع برنج در حال توزیع داریم ، یک نوع برنج به میزان 2 هزار 400 تن با قیمت 125 هزار ریال و نوع دیگر برنج با قیمت 185 هزار ریال به میزان یک هزار و 500 تن در حال توزیع می باشد.

وی با بیان اینکه با توجه اختصاص سهمیه ماه مبارک رمضان در این ماه مشکل روغن در استان نخواهیم داشت اضافه کرد: هم اکنون 2 هزار تن روغن در استان در حال توزیع داریم و از سهمیه 9 هزار و 700 تنی جدید 3 هزار و 300 تن از محل کارخانجات داخل استان و مابقی از خارج استان جذب و توزیع خواهد شد.

معاون بازرگانی سازمان صمت تاکید کرد: در بخش توزیع از شبکه هوشمند استفاده می شود و این شبکه صرفا برای تقویت نظارت بر توزیع و کل فرآیند جذب و توزیع تتا سطح حلقه خرده فروشی است و محدودیتی برای مصرف کنندگان ایجاد نمی کند.

غفوری مقدم ادامه داد: توزیع اقلام تنظیم بازار با توجه به ضریب جمعیتی مشهد و سایر شهرستانهای استان از 17 فروردین سالجاری آغاز شده است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: