سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
یکشنبه, ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ۱۵:۳۹ ۶۶
چچ
نظارت و بازرسی از صنوف با جدیت ادامه دارد

نظارت و بازرسی از صنوف با جدیت ادامه دارد

بازرسان به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کاذب برخی کالاها و خدمات توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب بصـورت مستمر بر بازار نظارت می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت؛ بر اساس رسالت این سازمان و سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها کارشناســان و بازرسان آنها به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کاذب برخی کالاها و خدمات توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب بصـورت مستمر بر بازار نظارت می کنند.

این گزارش حاکیست ؛ تیم بازرسی متشکل از بازرسان سازمان صنعت معدن وتجارت استان کرمانشاه ، و نمایندگان سازمان های جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی استان در راستای مبارزه با قاچاق کالا و احتکار کالاهای اساسی و نهاده های دامی طی چندین ماه بررسی وکار کارشناسی شبانه روزی توانستند 3752 کیسه کود اوره یارانه ای به ارزش تقریبی 252 میلیون تومان را کشف و ضبط نمایند. که با دستور مقام قضایی و پس از سیر مراحل قانونی ، کودهای مکشوفه در شبکه توزیع استان توزیع گردید.

ضمناً بازرسان این سازمان در بحث نظارت و توزیع اقلام مورد نیاز مردم به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند و روزانه 2.5 الی 3 تن گوشت گرم کشتار روز در فروشگاههای بزرگ این استان توزیع می شود ، همچنین ، از ابتدای سال تاکنون 30 تن مرغ کشتار روز در این استان توزیع شده و همچنان نیز ادامه دارد.

آمارها نشان می دهد ؛ در بازرسی های انجام شده از واحدهای صنفی شهرستان جاسک از توابع استان هرمزگان بازرسان از انبار فروشگاهی بزرگ واقع در این شهرستان مقدار قابل توجهی روغن احتکار شده کشف نمودند.

ارزش ریالی پرونده احتکار شده این فروشگاه بیش از 190 میلیون ریال برآورد می شود و پرونده تخلف این واحد صنفی جهت سیر مراحل قانونی و صدور حکم نهایی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

براساس این گزارش ؛ مطابق آمار ارایه شده ، تیم بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان هرمزگان با بازدید از غرفه های میدان بزرگ میوه و تره بار این استان موفق به شناسایی سه غرفه متخلف که اقدام به عرضه خارج از شبکه میوه و تره بار کرده بودند ، شدند پرونده این متخلفان به ارزش ریالی بیش از 719 میلیون ریال ، پس از تنظیم صورتجلسه فرم تخلف ، در تعزیرات حکومتی استان تحت رسیدگی است .

همچنین در راستای نظارت بر کشتارگاهها ،مرغداری ها و مراکز توزیع عمده و خرده فروشی های محصولات پروتئینی ، بازرسان صمت این استان موفق به شناسایی یک کشتارگاه صنعتی متخلف که مبادرت به عرضه خارج از شبکه 77 هزار کیلوگرم مرغ کرده بود ، شدند که برای این واحد متخلف صنفی پرونده ای به ارزش بیش از 16 میلیون ریال تشکیل و پرونده آن برای رسیدگی و صدور رای قانونی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

مطابق گزارش واصله بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کردستان ، طی بازرسی از بیش از 16هزار واحد صنفی و غیر صنفی در سطح بازار در طرح نظارتی نوروز امسال ، 889 پرونده تخلف به ارزش 21 میلیارد و 903 میلیون و 414 هزار و 646 هزار ریال کشف و به تعزیرات ارجاع شده است.

در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری این استان ، 898 مورد گزارش مردمی دریافت و طی رسیدگی به آنها 188 مورد تخلف محرز شناخته که در این زمینه پرونده تشکیل و برای بررسی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

در همین راستا در استان خراسان شمالی نیز به منظور کنترل و نظارت بر وضعیت بازار اقلام ضروری مردم به خصوص مرغ از مرغداری استان خراسان شمالی در ایام نوروز امسال بازرسی شدکه در این بازرسی‌ها علاوه بر بررسی وضعیت تولید و جوجه ریزی، یک واحد مرغداری بدلیل قطعه بندی نامناسب و دپوی 1500 کیلوگرم مرغ ، متخلف شناخته و پرونده آن برای طی مراحل به تعزیرات استان ارجاع داده شد.

متذکر می شود ؛ نظارت و بازرسی ها بطور جد و بصورت مستمر انجام گرفته و ادامه دارد و بازرسان این سازمان و سلازمان های صنعت،معدن و تجارت استانهای سراسر کشور تخلفات صفنی و غیرصنفی را با جدیت پیگیری ، احصا و گزارش می نمایند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 13.547990640004
Query time: 10.736730098724