سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
چهارشنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۳۴ ۴۹۷
چچ
ثبت اطلاعات موجودی، ورود و خروج کالا در سامانه انبارها الزامی است

استان خراسان رضوی:

ثبت اطلاعات موجودی، ورود و خروج کالا در سامانه انبارها الزامی است

رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان تربت حیدریه از الزام واحدهای تولیدی، صنعتی و صنفی به ثبت موجودی ، ورودی و خروجی کالا در سامانه جامع انبار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، محمد اشرفی رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان تربت حیدریه ، گفت: کلیه واحدهای تولیدی، صنعتی و صنفی مستقر در شهرک‌ها ی صنعتی و سطح بازار، موظف به ثبت موجودی و همه ورودی و خروجی کالا در سامانه جامع انبارها هستند.
وی افزود: در صورت عدم ثبت اطلاعات انبار در این سامانه ، کالا های انبار ها مشمول قانون احتکار می شود.
وی گفت: انبارداران برای ثبت مستمر اطلاعات ورود و خروج کالاها درسامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا به نشانی www.nwms.ir مراجعه نمایند.
اشرفی ،با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه جامع انبارها در راستای اجرای آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده است، عنوان کرد: بر اساس تعریف، این مراکز شامل انبارها، مراکز دپو، سیلوها، سردخانه‌ها، واحدهای تولیدی، کارخانه‌ها، معادن، اصناف و مزارع کشاورزی است که باید همه ورودی و خروجی و موجودی انبار در این سامانه ثبت شود.
وی، با بیان اینکه اگر انبارهای مورد بررسی توسط اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان در سامانه جامع انبارها ثبت نشده و یا ورود و خروج کالاها در این سامانه منظور نشده باشد بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشمول جرائم مربوطه خواهند شد، افزود: کالاهای وارداتی و یا تولید داخلی و یا تولید شده با مواد اولیه وارداتی با نرخ ارز رسمی در شمول کالاهای هدف ستاد تشدید احتکار و اختفا قرار گرفته و باید نسبت به ثبت اطلاعات انبار و همچنین ثبت ورود و خروج کالا از انبار در سامانه مذکور اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: همه ثبت نام کنندگان در سامانه حساب کاربری دارند که بر مبنای آن انباردار باید به این حساب کاربری وارد شده و علاوه بر اینکه موجودی کالای خود را ثبت می‌کند، ورودی و خروجی کالاهای بارنامه ای و غیر بارنامه‌ای را درج کند.
اشرفی یادآور شد: تنها در صورت ثبت موجودی کالا توسط صاحبان کالا در سامانه جامع انبارها مشمول احتکارنخواهد بود در غیر اینصورت ضوابط و مقررات احتکار و بر آنها مترتب شده و مشمول مجازات خواهند شد.
منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 22.824072678884
Query time: 22.163991610209