سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
شنبه, ۰۲ دی ۱۳۹۶ ۱۷:۰۸ ۲۴۶
چچ

اولین جلسه کمیته فنی سال 1396

اولین جلسه کمیته فنی بررسی پرونده واحدهای اقتصادی متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان روز یکشنبه مورخ 19/09/1396 برگزار شد

هر ساله به مناسبت گرامیداشت 9اسفند روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، همایشی با موضوع تجلیل از واحد های اقتصادی حامی حقوق مصرف کنندگان برگزار می شود. در این همایش به شرکت هایی که در زمینه رعایت حقوق مصرف کنندگان، امتیاز مورد نظر در آیین نامه ذیربط را کسب نموده باشند، گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان اعطا می شود که تا کنون 16 دوره از این همایش برگزار و مقدمات برگزاری هفدهمین دوره از این همایش در 9 اسفند ماه 1396 در حال آماده سازی است.
برای مشخص شدن شرکت های برتر این همایش جلساتی تحت عنوان جلسات کمیته فنی ارزیابی واحدهای متقاضی کسب گواهینامه و تندیس برگزار می شود. در این جلسه گزارشی از روند فعالیت شرکت توسط کارشناسان بررسی کننده شرکت متقاضی آماده شده و اعضای این جلسه که نظرات خود را راجع به شرکت متقاضی بیان می نمایند. اعضای این جلسه تشکیل شده از نمایندگانی از سازمان ملی استاندارد ایران، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، وزارت اقتصاد و امور دارایی، اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، نمایندگان شرکت های متقاضی .
در همین راستا، اولین جلسه کمیته فنی بررسی پرونده متقاضیان روز یکشنبه، 19 آذر ماه سال جاری ، با حضور اعضای این کمیته متشکل از گروه ارزیابی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نماینده سازمان ملی استاندارد ایران، نماینده بانک مرکزی، نمایندگان وزارت اقتصاد و امور دارایی، نماینده انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، نمایندگان شرکت های متقاضی و اعضای دبیرخانه سیاست گذاری و اجرایی همایش در محل دبیرخانه اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، واقع در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.
در این جلسه، به پرونده 7 بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، در حوزه اداره کل نظارت بر محصولات فلزی و معدنی رسیدگی شد. شرکت های مورد بررسی در این جلسات در حوزه ی تولید فولاد، صنایع روشنایی، صنایع معدنی، تولید فن و هواکش، ساخت شوفاژ و پکیج، تولید چینی و لوازم خانگی فعالیت می نمودند.
در فرآیند ارزیابی، ابتدا تقاضاهای رسیده، توسط کارشناسان تخصصی، بررسی شده و در کمیته های تخصصی، با شاخص های در نظر گرفته شده در آیین نامه اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، تطبیق داده می شود.
ضمنا جلسه بعدی کمیته فنی در خصوص ارزیابی عملکرد شرکتهایی که فعالیت آنها در زمینه تولید محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی و محصولات کشاورزی و مواد غذایی می باشد، روز چهارشنبه مورخ 1396/09/22 با حضور اعضا تشکیل خواهد شد.

تصاویر جلسه فوق را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 2.6298254330953
Query time: 1.883505821228