سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان
سه شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ ۱۷:۴۶ ۴۵۱۷
چچ

تشدید برخورد با عرضه کنندگان کالای قاچاق

سازمان حمایت مصرف کننذگان و تولیذکننذگان ، طی بخشنامه ای به سازمانهای صنعت ، معذن و تجارت استانها طرح تشدید برخورد با کالاهای قاچاق خصوصا برندهای تقبلی را در دستور کار خود قرار داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، نظر به تاثیر مخرب قاچاق کالا بر چرخه تولید و اقتصاد و با تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستورالعمل تشدید مبارزه با کالاهای قاچاق در سطح عرضه در بخش های پوشاک و نساجی، محصولات دخانی، میوه و تجهیزات ارتباط سیار ( موبایل) و ... ابلاغ شد.

این بخشنامه با هدف تقویت اقتصاد ملی ، بهبود فضای کسب و کار و حفظ حقوق مردم و در راستای تشدید کنترل و نظارت بر روند سالم زنجیره توزیع کالا و مقابله با تجارت غیر رسمی ابلاغ شده و ز این پس با بهره گیری از ظرفیت موجود با متخلفین برخورد می شود. بازرسی از انبارها، مراکز نگهداری و واحدهای صنفی ( به عنوان اقدامات پیشگیرانه از تخلف) با هماهنگی اصناف و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها شناسایی، کشف و تشکیل پرونده پرونده های تخلف قاچاق کالا، اجرای برنامه های آموزشی، توجیهی و اطلاع رسانی از طریق رسانه های عمومی و در نهایت پیگیری اجرای بخشنامه های ابلاغی از موارد عمده این دستورالعمل می باشد.

برابر ماده 62 قانون نظام صنفی که در قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب تحت تبصره یک ماده 18 آمده است:« عرضه و فروش کالاهای قاچاق موضوع این ماده (ماده 18) جرم محسوب و مرتکب به حداقل مجازاتهای مقرر در این ماده محکوم می شود»

بازرسان اتاق اصناف سراسر کشور و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها با جدیت تمام بر عملکرد واحدهای توزیعی نظارت داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از ادامه فعالیت آنها جلوگیری و با همکاری شعب سیار سازمان تعزیرات حکومتی با لحاظ اولویت و متناسب با تخلف، اقدامات قانونی مربوط اعم از تنبیهی و تعزیری از جمله تعطیلی محل کسب و لغو پروانه اعمال خواهد شد.

فایلهای پیوست
آدرس کوتاه شده:
فهرست طبقات
No Cache
Generate time: 2.4635593096415
Query time: 1.8125360806783